Z nami zawsze będziesz w formie!

Z nami zawsze będziesz w formie!

Z nami zawsze będziesz w formie!

Motywacja do treninguMotywacja do treningu
Wpis typowo motywacyjny. Potraktuj go jako solidny kopniak w tyłek mający dodać Ci energii do działania.1. Pamiętasz pierwsze treningi?
Wiele osób mówi, że jest im ciężko. Wychodzi na to, że zapomniały już one o swoich pierwszych treningach.
Jeśli chcesz zrezygnować z ćwiczeń, warto przypomnieć sobie pierwsze zakwasy, które paraliżowały każdy ruch. Ten przeszywający ból w klatce i ramionach, gdy sięgało się po butelkę z wodą. Jasne, że nie sposób zapomnieć pierwszych treningów, ale czy ktoś przypomina sobie, żeby wtedy chciał odpuścić?

Każdy miał wówczas cel, każdy miał marzenie, które pchało go do przodu. Być może od tamtej pory wiele się nie zmieniło bądź być może nadal dążymy do osiągnięcia tych samych rzeczy. Jednak z pewnością jest się o wiele bliżej mety. W takim wypadku nikt nie ma prawa się poddać. Nie teraz!


2. Musisz wymagać od siebie więcej niż inni od Ciebie wymagają
Nie ma co patrzeć na inne osoby. Szkoda marnować energię na wchodzenie w bezproduktywne dyskusje i ocenianie innych. Tak samo nie warto szukać rady wśród osób, które nie powinny ich udzielać. Najlepsze jest działanie po cichu tak, aby tylko efekty odbijały się w świecie coraz większym echem. Nie ma co spoczywać na laurach. Należy szukać motywacji w każdej sekundzie codzienności. W tym sporcie trzeba nieustannie brnąć do przodu, pod prąd, wbrew wszystkim i wszystkiemu, co nie przybliża do końcowego celu. Z każdym dniem należy stawiać sobie coraz wyżej poprzeczkę. Trzeba wymagać od siebie więcej każdego dnia.

Sukces jest na wyciągnięcie ręki. Na pewno się go osiągnie, jeśli tylko teraz się nie poddamy!


3. Określ swoje zasady
Każdy musi określić proste i jasne zasady, którymi będzie kierować się w swoim życiu, każdego kolejnego dnia bez znaczenia na pogodę oraz sytuacje, które się wydarzą. Arnold Schwarzenegger potrzebował zaledwie sześciu klarownych zasad. Z ich pomocą został posiadaczem najsłynniejszej sylwetki w historii kulturystyki.

Dlatego należy trzymać się swoich zasad i nie iść na ustępstwa. Nie można z nich zrezygnować nigdy! To tak jakby się rezygnowało z walki o własne marzenia, a to przecież one determinują szczęście!


4. Nigdy się nie poddawaj
Większość ludzi odpuszcza, gdyż brakuje im wytrwałości oraz cierpliwości. Słomiany zapał jest cechą przegranych, a nikt przecież nie chce do nich należeć.
Osoby, które odpuszczają nie wiedząc nawet, ile dzieli je od realizacji celu? nigdy na żadnej płaszczyźnie nie osiągną sukcesu, bo zawsze będą odpuszczać w kluczowych momentach.

Sukces w sportach sylwetkowych, nawet jeśli osobisty i cieszący tylko nas samych, przekłada się na pasmo sukcesów w pozostałych sferach życia, w tym zawodowej oraz towarzyskiej!

Proste kroki stawiane każdego kolejnego dnia zaprowadzą każdą wytrwałą osobę na sam szczyt!
Zgłoś
1 / 0

Komentarze

Musisz być zalogowany, żeby skomentować ten obiekt.