Na czym polega i jakie efekty daje bungee fitness?


841

Bungee fitness to trening, który pochodzi z Azji. Podczas zajęć wykorzystuje się elastyczne liny. Ćwiczący musi założyć uprząż, po czym może rozpocząć trening polegający na lotach czy wykonywaniu wyskoków. Regularne uczestnictwo w zajęciach bungee fitness przyczynia się do wzmocnienia całego ciała i poprawy kondycji.

Na czym polega bungee fitness?

Bungee fitness to ćwiczenia, które wykonuje się na elastycznych linach. Liny wykorzystują siłę grawitacji. Każdy z uczestników musi założyć uprząż, a następnie podpiąć się do liny za pomocą karabinka wspinaczkowego. W niektórych klubach, oprócz uprzęży, używa się także specjalnych spodenek z pianki neoprenowej, które zapobiegają otarciom, a także wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej z okolic ud i pośladków. Ćwiczenia są dostosowywane do możliwości trenującego. Bungee fitness to sport bardzo dynamiczny, którego głównymi elementami są loty i wyskoki. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bungee fitness powinny zacząć od bujania biodrami i wykonywaniu przysiadów z użyciem liny. Osoby bardziej zaawansowane, wytrzymałe i posiadające dobrą kondycję mogą wykonywać np. stanie na rękach, pompki, czy inne dynamiczne ćwiczenia, które wykonuje się w trakcie tradycyjnych zajęć fitness. Trening bungee fitness wymaga napięcia całego ciała, które cały czas powinniśmy utrzymywać w linii prostej.

Jakie efekty daje trening bungee fitness?

Trening bungee fitness angażuje do pracy całe ciało. Regularny trening przyczynia się do wzmocnienia wszystkich partii mięśniowych, a co za tym idzie do schudnięcia i wysmuklenia sylwetki. Efekty ćwiczeń są przede wszystkim widoczne w okolicach ud i pośladków. Osoba ćwicząca, przez cały czas trwania zajęć bungee fitness powinna angażować gorset mięśniowy i napinać tzw. mięśnie core. Są to mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała oraz zapobiegają pojawieniu się bólów kręgosłupa, w szczególności w odcinku lędźwiowym. Zajęcia bungee fitness dostępne są w klubach w większych miastach w Polsce. Pojedynczy trening kosztuje około 30 zł, natomiast za cały karnet zapłacimy od 100 zł do 150 zł, w zależności od tego, w ilu zajęciach chcemy brać udział w ciągu miesiąca.

[zombify_post]


0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *